Prof. Ramona Enescu

Director Școala Gimnazială 103

Școală noastră este activă în comunitatea sectorului 5 de peste 60 de ani

„Școala noastră a fost construită în anul 1962 și de atunci poartă același nume Școala 103, dar ne place s-o numim Școala dintre castani. Este una dintre multele școli din zona noastră, dar vrem să credem că ea este cea mai iubită, pentru simplu motiv că este școala noastră.”
„Profesorii din școala noastră sunt familiarizați cu diverse moduri de predare, de la cel tradițional, cu creionul pe hârtie (care, orice s-ar spune, face minuni), până la lecțiile cu calculatorul, videoproiectorul și tabla interactivă. Ei sunt cei care îi însoțesc pe copii în călătoria aceasta lungă a cunoașterii, începând de la prima liniuță până la radicali greu de descifrat.”