Logo Școală 103-3

Povestea de Vineri

O temă aleasă de copii devine tema următoarei povești și astfel, așteptăm cu nerăbdare ultima vinere din lună! Oare cine va scrie cea mai frumoasă poveste de data aceasta? Cine va scrie cel mai corect românește și cine va respecta cel mai bine normele de redactare ale unei compuneri? Cea mai așteptată poveste este însă povestea directoarei care umple golul dintre generații, căci s-a lăsat convinsă să scrie și ea de fiecare dată, cot la cot cu copiii, o poveste cu același titlu… Și ce titluri provocatoare – Povestea căruței, Eu sunt Moș Crăciun, Atelierul mincinoșilor, Hoțul de ghiocei (partea I), Hoțul de ghiocei (partea a II-a)

Vrei sa te pregătești pentru viitor cu noi?

Te așteptăm să facem un tur al școlii și să-ți dăm mai multe detalii despre oferta educațională