Logo Școală 103-3

Școala cu sclipici

Vacanţa de vară este o perioadă lungă de libertate pentru toţi copiii. Cei mai mulţi dintre ei, dacă nu chiar majoritatea, nu-şi pot permite să-şi petreacă vacanţa mare altundeva decât acasă. Copiii, deşi se bucură că a venit vacanţa, îşi doresc totuşi să fie împreună cu alţi copii, să aibă un îndrumător adult pentru jocurile şi activităţile lor, care să vină cu propuneri, chiar şi cu statut de negociator, să le susţină ideile lor şi să le dea formă activă. De aceea, după o perioadă de libertate totală, de la începutul vacanţei, devin dornici de activităţi organizate. Ideea „Şcolii de vară” a fost şi este una excepţională în acest sens.

Vrei sa te pregătești pentru viitor cu noi?

Te așteptăm să facem un tur al școlii și să-ți dăm mai multe detalii despre oferta educațională